20 października 2011

Jubileusz Rodziny Szkół Świętych i Błogosławionych

Rodzice i Uczniowie wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego p. mgr Maria Dąbrową – Legutko uczestniczyli we Mszy świętej dla szkół, którym patronują święci i błogosławieni.

Z okazji jubileuszu diecezji tarnowskiej, uczestniczyli oni w Eucharystii w bazylice katedralnej w Tarnowie. Mszy św. przewodniczył biskup tarnowski Wiktor Skworc.

W homilii biskup prosił uczniów, by starali się wpatrywać w przykład świętych i błogosławionych patronów, czerpiąc ze skarbca ich mądrości, doświadczenia i świętości.

– Niech będą stale obecni w programach wychowawczych szkoły, która – jak się wydaje – zaczyna programowo uciekać od wychowania i wymagania – powiedział kaznodzieja.

Bp Skworc podkreślił, że „święci są też szczególnymi świadkami wiary i potwierdzają, że mimo panującego na świecie rozdarcia między dobrem i złem, mimo konieczności dokonywania trudnych wyborów, możliwe jest podążanie za blaskiem prawdy i dobra”.

Ordynariusz diecezji dodał, że święci i błogosławieni są również przykładami, wzorcami wierności. „Starajcie się więc w waszych szkolnych środowiskach pielęgnować tradycję, przekazywać fundamentalne wartości, które są gwarancją dobra całego naszego społeczeństwa, całej rodziny ludzkiej” – powiedział biskup.

W diecezji tarnowskiej jest prawie 70 szkół, które mają za patronów świętych i błogosławionych. Na tej uroczystości nasza szkoła była najmłodszą posiadającą imię świętego.

W poczcie sztandarowym brali udział: rodzice: Małgorzata Biernat, Małgorzata Jemioło, Piotr Przybyło i uczniowie: Martyna Zemanek, Marta Goc, Grzegorz Cisak.

Na podstawie: www.diecezja.tarnow.pl